top of page

הקסם שבעריכה -  עריכת תמונות תדמית

מצאתם צלם מעולה, התלבשתם, הצטלמתם ומצפים לקבל תמונות בהקדם המיידי, אך אתם נדרשים להמתין מספר ימים. למה זה? עריכה של תמונות תדמית היא מרכיב חשוב לא פחות מהצילומים עצמם. כלקוחות, אתם רואים את הצלם רק בזמן הסשן ולא מבינים עד הסוף כמה עבודה וידע מושקעים מאחורי הקלעים. למה בכלל לערוך תמונות שצולמו עם מצלמה מקצועית ותאורה? העניין הוא, שפורטרטים שצולמו בעזרת תאורה מלאכותית (פלשים) לא נראים טוב בלי עריכה. כל נקבובית בעור מטילה צל, יש הוט ספוטס מהפלש עצמו וכו'. כל פורטרט עם פנים שתופסות את רוב הפריים, חייב לעבור עריכה. בהמשך הפוסט אתן לכם הצצה למה קורה מאחורי הקלעים, אחרי יום צילומים.

 

עריכה בסיסית

לאחר הורדת התמונות למחשב ובחירת אלה שראויות לעבור לשלב של הפוסט פרודקשן, מתחילים בעבודה. אני (ורוב הצלמים האחרים), תמיד מתחיל בעריכה בסיסית הכוללת מספר טכניקות מפתח. איזון לבן, תיקון צבע כללי ואקספוזיציה הינם קריטיים להצגה מדויקת של גווני העור הטבעיים ואחידים. התאמות בהירות וניגודיות שיוסיפו עומק לתמונה. שיפורי חדות מחדדים את הפרטים ומביאים את הפורטרט לחיים. לאחר מכן, עריכה יותר ממוקדת של פניו ובגדיו של המצולם. את כל השיפורים הכללים לתמונות תדמית אני מבצע בתכנת Adobe Lightroom.

צילומי תדמית לפני ואחרי

ריטוש קפדני

ריטוש מתקדם של העור, הבהרת העיניים והשיניים, והחלפת רקע הם כלים נוספים של העורך. חשוב לבצע את הריטושים הללו באופן מדוד כדי לשמור על מראה טבעי ומקצועי. מאוד קל להפוך את העור של המצולם לנראה כמו עור פלסטיק ללא טקסטורה. כמו כן, בחירת רקע נכון יכולה להפוך תמונת תדמית מסטנדרטית לבולטת ומיוחדת. את העריכה המתקדמת, הרוב המוחץ של צלמים עושים ב-Adobe Photoshop.

 

טכניקות מתקדמות לפורטרטים עסקיים ייחודיים

עבור צלמים המעוניינים לעבור לשלב הבא של מקצועיות, שימוש בטכניקות עריכה מתקדמות יכול להוסיף עומק ואופי ייחודי לתמונות תדמית. טכניקות כמו Dodging and Burning  ו-Frequence separation משנות את מראה התמונה מקצה לקצה ומוסיפות את המראה הבאמת מקצועי לכל פורטרט עסקי.

 

התמודדות עם אתגרים אתיים

בעת עריכת תמונות תדמית, חשוב לשמור על כנות ואותנטיות. למעשה, קל מאוד להגזים אם העריכה ולשנות או להעלים פרטים רבים מגופו או בגדיו של המצולם. על העריכה להיות עדינה ולשנות רק את הדברים שבאמת צריך.

עריכת פורטרט עצמי

יצירת  תהליכי עבודה יעילים

על מנת להפוך את תהליך העריכה ליעיל ולא לאבד זמן, חשוב לפתח שיטת עבודה מסודרת. שימוש ב טמפלייטים ופריסטים יכול לחסוך זמן משמעותי, במיוחד כאשר עובדים על מספר רב של תמונות. כאשר אני עובד על תמונות תדמית, אני לא משתמש בפריסטים. לכל תמונה אני ניגש בצורה פרטנית, על מנת להבטיח איכות. כמו כן, חשוב להקדיש זמן לביקורת ומשוב מהלקוח, כדי להבטיח שהתוצאה הסופית תעמוד בציפיות.

 

סיכום

לפי דעתי, עריכת תמונות תדמית היא אומנות שדורשת תשומת לב לפרטים, ידע טכני, הבנה עמוקה של האתיקה המקצועית וניסיון. בין אם מדובר בשיפורים בסיסיים או בעריכה מתקדמת יותר, המטרה היא להגיע לתמונה שמשדרת מקצועיות ואותנטיות. השקעה בעריכה איכותית ומודעות לנושאים אתיים תגדיל את הערך של כל תמונת תדמית ותסייע בבניית תדמית חברתית חיובית ומקצועית. בשורה תחתונה – עריכת תמונות תדמית אינה רשות, אלא חובה.

המחבר: אולג ט.

כצלם מקצועי הממוקם במרכז הארץ, אני מציע שירותים מקצועיים בתחומים הבאים:

  • צילום תדמית לעסקים ופורטרטים רשמיים

  • צילום ספורט

  • צילום לאפליקציות הכרויות

  • צילום ילדים לפורים

יש לי נסיון רב שנים בתחום הצילום ועבודתי פורסמה באתרים מובילים, כגון: ​ספורט 1 מעריבוואלה ספורט, ובמספר פרסומים מקומיים.

להזמנות ופניות ניתן ליצור קשר בטלפון 054-8082665 או בווטסאפ.

bottom of page